![]() |
Source Extracted from Google |
Yang kat atas ni namanya seikat petai kalau kita beli satu ikat tu... tapi kalau satu jer petai tu, namanya sepapan petai...hi hi hi, macamlah uols tak tau ye tak? Apa kes pulak cerita pasal petai ni?
Al kisahnya last Saturday (cerita hari Sabtu baru nak keluar hari ni, hi hi hi, sangatlah dah basi adanya)... macam biasa rutin mingguan adalah pergi beli stock bahan2 basah untuk rumah... Dalam membeli belah tu, tetiba discuss ngan mama, kitaorang nak masak sambal udang dengan petai...
![]() |
Source Extracted from Google Pinjam gambar Google jer lah kan? Sambal Udang Petai tu dah selamat masuk ke dalam perut dah....ekekekeke... x teringat pulak nak berpicas2... |
Occaylah kan? dah decide nak masak sambal udang petai tu... so mama pun belek2lah ikatan2 petai yang bergantungan di kedai itu... lepas tu keluarlah pertanyaan dari mulut mama... "Seikat berapa ni dik?"... Jawapan dari tuan punya kedai... "Sepapan RM 1.20 kak...." ... Umang ai... mahalnya... ermm...bagi kamilah... sepapan... meaning satu jalur tu jer... RM 1.20? Oh my... selalunya beli seikat lebih kurang dalam RM 3.... ni kira satu jalur satu jalur... kalau ada 4 papan petai dalam satu ikat? Hurmm... bagi saya, memang x jadi belilah....
Sudahnya, pergi survey kedai lain dan akhirnya berjumpa juga dengan petai yang kami rasakan harganya berpatutan... dapat seikat RM 2.50... besar2 dan dalam seikat tu ada 5 papan...rasanya lebih worth it kot? Fuhh...nak pengsan sekejap dengar harga petai sepapan tu, kalau kena selalu makan or masak petai (kalaulah)...mau koyak jugak poket...he he he... Nasiblah rumah saya sekali sekala jer masuk petai dalam menu... Despite saya memang x makan petai yang mentah, cuma makan petai yang dimasak sambal jer...
*Might be ada yang kata saya kedekut dan harga tu berpatutan, tapi pada saya tak salah kalau kita survey dulu harga yang terendah, kualiti yang terbaik dan worth it kita membeli... kan dah selalu disarankan...supaya kita bijak berbelanja...kalau boleh jimat memang saya akan cuba untuk jimat lagi... ^_^
memang pun dik .. disini seikat dlm 2 btg dah 2.00 huhuh
ReplyDeletekira mahal juga tuu ..
petai pun dah naik harga sekarang nie yerk..mybe dah ramai kot yang tanam pokok petai nie..
ReplyDeleteuihhh...dapnyaaa...
ReplyDeleteTapi masih dalam mood demam xle nak jamah...huhu
MAHALNYE ... DEQ FREE JE . HEHEHE
ReplyDeletemahal tu kak..zee ni tak makan petai so memang jarang beli tapi dengar camni memang mahal lah..kalo ada masak pon sebab orang bagi..hehe
ReplyDeletewalau tak makan petai pon, kalo masak lauk boh petai zee suka gak makan tapi amik lauk jer la..wangi kan??
kat rumah kampung akak ada pokok petai, raya hari tu puas makan sambal petai + udang......memang best isinya ...besau-besau....hehe
ReplyDeletekat temerloh ni 5 papan 10 hinggit pun ada dik.... memang cekik darah betul....
ReplyDeletesetuju betui batter survey..klu ada yg lg murah why not kan?? sy bru jatuh hati dgn petai...actually xberapa suka..
ReplyDeletekat sarawak nie RM5.00 satu ikat....boleh kira je papan dalam satu ikat...huhu...:)
ReplyDeletearitu Kenit pi rembau nak beli lemang singgah kedai petai kat tepi jalan tu. Tanya petai berapa seikat..jawabnya RM5!mata takla besar mana pun lebih kurang macam petai padi je...terus abah Kenit sound "woih, asal mahal sangat?" Pastu kami blah hehehehehe.
ReplyDeleteAssalamualaikum. sheila biasa beli dia bagi 3 ikat rm5. heee. berbaloi beli ni, suami sheila suka gila :)
ReplyDeletememang nak cepat kaya jual petai ni kot.. mahal tu... hihi
ReplyDeletenasib mama tak makan petai..
sy suka petai juga tp kdg2 je mak masak. dan ingatkan sepapan2 ni ckp psl panadol huhu
ReplyDeletepetai skrg mmg mahal..klu 3 papan RM 5 pun ader..
ReplyDeletetu lah kak, kalo kat umah saya ni seikat ada dekat 10 papan kot dalam rm2 ke rm4 ja. ^_^
ReplyDeleteFarah tak makan petai la kak..huhuh so mmg tak tahu harga petai tue mahal ke murah..hehehe
ReplyDeletesyoknya mkn petai..
ReplyDeletemahal..tp sedap..
ReplyDeletemy favourite..
firsttime tau org jual petai kira sepapan2 kak.. haih..
ReplyDeletetakde org nak panjat petai dah ..tu yg mahal sgt tu...
ReplyDeletekalau petai yg mata besar tu sure petai hutan tu ...
me xmkn sbb mkn je sure skit prut.
tp tgk org mkn cam sedap je ..huhu
kalau seikat rm2.50 mmg murah sbb kt cni seikat tu paling murah rm4..padahal kwsn kampung je punn..
ReplyDeletekalau ai tingin makan petai, selalunya roger kat kawan ai kat area hulu selangor sana...nanti dia belikan dari orang asli kat situ...time ni sampai naik kembong makan petai sebab banyak sangat dan murahs pun iyer daripada harga pasaran...hehehehehe
ReplyDeletemahalnya..
ReplyDeletegiler mahal...kalau buah gemuk2 xpe juga...nie biasa sahaja...hurmmmm...
ReplyDeletemahalnya sepapan tu.. erm, selalu orang kira seikat terus..
ReplyDeletesamela kat tempat akak pun mahal gak..seikat da rm1.40..tp kdg da teringin terpaksela beli jugak..hihi~
ReplyDeletePetai my feveret..tp mmg mahal skrg ni..balik kampung jerlah beli byk2 bawa balik umh..
ReplyDeletePetai dah mahal rupanya
ReplyDeleteMemang mencekik darah...sepapan 1.20..kalo mcm nih leh biat biz jual petai je..sepapan 1.20..utg bsar..hahaha
ReplyDeletecekik darah betul. agak2 la kan nak untung pun. tak patut tak patut
ReplyDeleteMurah la tu. Tiey beli 1 ikat paling murah pum RM2.huhu
ReplyDeletepetai mmg mahal kak..mengalahkan harga beli anggur...:)
ReplyDeleteMahal tu kak
ReplyDeleteaiza pernah beli seikat RM5.. ada la dalam 4 papan je satu ikat tu.. sebab teringin sangat nak makan, beli la juga masa tu..
ReplyDeletestill murah jgk farah
ReplyDeleteklu tempat ena nie seikat tu RM5.00 tau
Tu lh bndr kn.. Kt kg sy smpai msk kt pokok sbb x termkn.. Huhu
ReplyDeleteMasa teringin nk buat sambal petai hari tu ....tgk kt aeon...seikat 5 henggit lebih....rasa mahal pulak Farah...yelah harga barang sekarang ni mak ai....cekik darah sungguh!
ReplyDeletemahalnya sepapan RM 1.20 :( tak berbaloi ngan harga
ReplyDeletetengok jenis jugak.. yang patut mahal tu petai mata besar .. tapi kalau peraih yang jual sendiri memang murah n berbaloi kiter berli .. tapi kalau beli dari orang tengah dah jadi murah .. aper pun yang mahal mata besar bulat2 n tak melingkar.. harga tgok masa dan sewaktu.
ReplyDelete